5. kolo, Ne 21.01 10:30

BA Tygři Louny57
Sokol Písek Sršni67

Tygři U15 se rozloučili s ligovou soutěží na domácí palubovce

Poslední domácí ligový víkend měli na programu naši Tygři U15, když v sobotu hostili tým BK Horejsek Děčín a v neděli Kondory Liberec. V sobotním utkání proti týmu z Děčína jsme od začítku utkání dokazovali, že jsme jasným favoritem a hostující tým jsme přehrávali téměř ve všech činnostech a už po 1. čtvrtině jsme si vybudovali náskok 25:11, který jsem v rduhém dějství zvýšili na 40:22. Dobrou práci jsme odváděli především na obranné polovině hřiště a doskoku, dařil se nám také rychlý přechod do útoku, což dělalo soupeři problém. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako první, s chutí si zahrál celý tým a utkání jsme dovedli v poklidném tempu do vítězného konce 79:49. "Do utkání s Děčínem jsme vstupovali jako mirní favorité, ale veděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Oproti utkání v Děčíně, chybělo hostům několik hráčů ročníku 2003, což se ukázalo především na naší fyzické převaze na hřišti. Za toto utkání bych chtěl pochválit všechny hráče, kteří nastoupili a snažili se na hřišti odevzdat maximum. Sobotní výhra nám splnila cíl, který jsme si před ligovým jarem dali, a to získat ze 14 utkání minimálně 7 výher."  zhodnotil po utkání hlavní trenér Tygrů U15 Martin Jakeš.

V neděli nás čekal tým z opačných pater tabulky, a to Kondoři Liberec. Kondoři předvádějí v této sezoně velice dobré výkony a ukazují, že extraliga U15 jim utekla o kousek. V nedělním utkání jsme se museli obejít bez kapitána Dominika Kocka (nemoc), což bylo na začátku utkání znát především v organizaci naší hry. Kondoři doslova vlétli do utkání a po první čtvrtině vedli rozdílem 11bodů, což se nám do poločasu podařilo snížit hlavně trpělivou kolektivní hrou, která začala dělat soupeři problémy a poločasový výsledek 35:38 nám dával šanci na slušný výsledek. Ten jsme ale nakonec se zkušeným soupeřem uhrát nedokázali, neboť našich 18 nastřílených bodů za druhý poločas nemohlo, na takto ofenzivně laděného soupeře, stačit a utkání nakonec prohráváme rozdílem třídy 53:80. Do konce žákovské ligy U15 nám zbývá odehrát poslední odložené utkání právě proti Kondorů z Liberce, které sehrajeme tuto sobotu 14. 4. od 10:00 v hale Kort v Liberci. "Další utkání proti silnému soupeři, které nám opět ukázalo, kde jsou naše velké rezervy. Se soupeřem jsme dokázali hrát vyrovnaně pouze druhou desetiminutovku, jinak si Kondoři zkušeně pohlídali celý zbytek utkání. Doufám, že pro naše kluky to bude další motivace do tréninkového procesu a konečně pochopí, že když na hřišti budeme hrát kolektivně a bojovat na 100%, žádný soupeř není neporazitelný, ještě víc na naší lounské palubovce. Nerad chválím jendotlivce, ale za tento víkend musím pochválit za předvedené výkony a především bojovnost Dominika Kučeru, který odehrál tento víkend velice dobrá utkání a doufám, že jeho výkony půjdou stále nahoru, jako tomu bylo po celou tuto sezonu" řekl po posledním domácím utkání v ŽL U15 Martin Jakeš.