BK Baník Most

13. kolo, Pá 19.01 19:30

BK Baník Most75

Muži vyhrávají Severočeskou ligu 17/18 tři kola před koncem nadstavby

Muži Basket Academy Louny v dalším kole finálové skupiny SČL vezou vítězství od Levhartů z Chomutova a tři kola před koncem souteže se stávají poprvé v historii MISTRY Severočeské ligy 2017/2018 a mají právo postupu do 2. ligy mužů. Utkání v Chomutově pro nás nezačalo úplně nejlépe, když když si domácí v průběhu první čtvrtiny vybudovali již dvacetibodové vedění, které jsme ale od druhého dějství začali postupně smazávat. Levharti kromě první čtvrtiny hráli velice individuálně a jejich znechucený rozhádaný tým se postupem času totálně rozložil, čehož jsme využili a utkání, které se zdálo být po úvodních 10 minutách hry rozhodnuté, vyhráváme patnácti bodovým rozdílem 73:88.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ POHLEDEM LEVHARŮ:

V rámci skupiny o 1.-3. místo do Chomutova přijely vedoucí Louny. Levharti s nimi v základní skupině dvakrát prohráli, tentokrát to ovšem v úvodu vypadalo velice slibně, domácí po první čtvrtině vedli 36:17. Nadějný náskok ale hned poté začali ztrácet, až šly v závěru třetí čtvrtiny do vedení Louny. Levharti už nenašli protizbraň a o 15 bodů prohráli. "Po třiceti šesti bodech za prvních deset minut si všichni hráči mysleli, že utkání už v pohodě dostřílíme, a přestali hrát týmově. A když nehrajeme týmově, nemáme šanci vyhrát nad kýmkoliv, natož nad soupeřem, který Severočeskou ligu vede," konstatoval trenér Levhartů Pavel Staněk.