5. kolo, Pá 10.11.2023 19:30

TJ Slovan Varnsdorf 80
BA Louny62

Nuggets z Dečína vezou postup do play off Jr. NBA League

Ke svému druhému turnaji Jr. NBA League v Divizi A - Severní Čechy odjižděl tým ZŠ kpt. Otakara Jaroše Louny potvrdit dobré výsledky z prvního turnaje v Chomutově (4-0), ale především pro postup do play off Jr. NBA League mezi nejlepších 16 škol z celé naší republiky. První dvě utkání jsme sehráli proti týmům ZŠ Píšečná Chomutov - výhra 56:4 a druhý proti ZŠ Východní Varnsdorf - výhra 4:44. Ve třetím utkání jsme nastoupili v přímém souboji o první místo tabulky proti největšímu našemu soupeři v Divizi A, kterým byl tým ZŠ Mírová Ústí nad Labem, s kterým jsme na prvním turnaji v Chomutově po vyrovnaném průběhu utkání vyhráli o 5 bodů 25:20. O vyrovananosti souboje o 1. místo v Divizi A - Severní Čechy svědčí fakt, že toto utkání bylo po celý svůj průběh velice vyrovnané a o našem šťastném vítězství rozhodla až tzv. náhlá smrt - po řádném 4 minutovém prodloužení se hrálo kdo dá koš vyhrál. S vědomím, že máme již jisté první místo, jsme se přesunuli do Armex Sportcentra, kde nás čekal poslední zápas proti domácí ZŠ Komenského náměstí Děčín. V tomto utkání se na nás domácí výběr velice dobře připravil a využil toho, že předchozí zápas nás stál opravdu velice sil a utkání dokázal dovést do prodloužení, v kterém jsme nakonec ukázali zkušenost s hrou v nastaveném čase a Děčín zaslouženě porazili 31:27. Dva turnaje a bilance 8 výher a žádná pořážka nás tedy posouvají do play off Jr. NBA League, které je na programu v pondělí 20. 11. v Praze na Folimance. Zde se bude bojovat o postup do velkého finále Jr. NBA (přímý přenos Nova Sport), které se uskuteční v Pardubicích začátkem prosince.