Nyní nás můžete sledovat také na Facebooku a třeba nás doporučit přátelům.. Děkujeme!

TYGŘI U15:PROHRY S TP A SOKOLOVEM

BA Tygři Louny - BK Teplice 40:70 (10:12 21:36 26:56)

Utkání proti týmu BK Teplice bylo pro naše kluky těžké, protože v soupeřově týmu hraje několik 2001 a i zbytek 2002 je na tom stále o mnoho, především fyzicky, lépe, než naše tygří smečka, která je tvořena převážně z ročníků 2003, 2004. Kluci po celý zápas velice dobře bojovali a snažili se podat co nejlepší výkon, ale na Teplice to nestačilo a v ne příliš pohledném utkání tak prohráváme rozdílem 30 bodů 40:70. „Další utkání proti starším klukům, které nám má dát především cenné herní zkušenosti, splnilo svůj účel. Zahrála si celá lavička a výsledek pro nás není vůbec rozhodující.“ Zhodnotil trenér U15 Martin Jakeš po utkání.

Statistika utkání

BA Tygři Louny - BK Sokolov 45:97 (11:20 17:43 29:63)

Utkání proti Sokolovu bylo ve velice podobném duchu, jako předešlé utkání s týmem Teplic, jen s tím rozdílem, že Sokolov disponuje ještě větší silou a kvalitou, než hráči Teplic. Opět další utkání, ve kterém se snažíme získat co nejvíce zkušeností, které budeme chtít maximálně prodat příští sezonu. Konečný výsledek pro nás není důležitý, naopak někteří hráči už moc dobře vědí, že při své maximální koncentraci jsou schopní se prosadit i proti starším a fyzičtějším soupeřům.

Hodnocení utkání pohledem soupeře: V pondělí předehrávali starší žáci svoje utkání v Lounech. Na utkání sokolovští odjeli v plné síle, a proto od nic jejich trenér očekával maximální úsilí a výkon. Starší žáci BK Sokolov vedou tabulku, takže byli před utkáním právem pasování do role favorita. To ale od začátku ne zcela prokazovali, když byli nedůslední v osobních soubojích a v obraně nevyvíjeli patřičný tlak na své hráče. Za to trestal trenér BK Sokolov své svěřence okamžitým střídáním a zvýšením hlasu. Od druhé čtvrtiny se hosté už začali prosazovat pod oběma koši, což se projevilo i na zvýšení náskoku až na pět a dvaceti bodový rozdíl. V poločase byli starší žáci BK Sokolov poučeni především o bojovnosti a koncentraci, což jim dělá poslední dobou veliké potíže. Po změně stran se tyto dva fakty mírně zlepšily, ale přesto ve výkonu chyběl patřičný basketbalový šmrnc. Na útočné polovině se prosazovali především pivoti Kříž s Heřmanem, autoři šedesáti bodů. To je ale přesně jeden z ukazatelů, které trenérovi Šnoblovi vadí. Radši by měl všechny hráče na konci utkání na desíti bodech, než dva na čtyřiceti. Právě na této kolektivnosti je potřeba do koncovky základní části zapracovat, aby si na hřišti všichni hráči vyhověli na obou polovinách hřiště.

Statistika utkání

  • Číst 3695 krát

Zanechat komentář

zpátky nahoru