Nyní nás můžete sledovat také na Facebooku a třeba nás doporučit přátelům.. Děkujeme!

BASKET ACADEMY LOUNY

„Chceme aby se kluci a holky u nás naučili soutěživosti, umění přijmout vítězství i porážky a hlavně respektovat jeden druhého!"

Basket Academy Louny je basketbalový klub, který byl založen v roce 2013 a navazuje na téměř dvacetiletou tradici basketbalového oddílu Sokola Louny, který působil v Lounech od září roku 1994 díky ing. Ladislav Polanovi a ing. Miroslavu Peterkovi.

Hlavní snahou a cílem Basket Academy Louny je vybudování sportovního basketbalového centra mládeže s propojením na základní školy, které bude schopné vytvořit odpovídající materiální a sociální podmínky pro rozvoj mladých talentů. Naším posláním je tedy především pohybová příprava dětí se zaměřením na rozvoj obratnosti, pohyblivosti, šikovnosti a také správný tělesný rozvoj dítěte.

V naší první mistrovské sezóně 2014/2015, kdy jsme nastupovali se smíšeným týmem mladších minižáků U12 v krajském přeboru, jsme vybojovali s více jak 30 dětmi z 28 zápasů vybojovali nečekaných, ale velice příjemných 8 výher. Jelikož je o basketbal velký zájem a naše členská základna se v této sezoně velice rozrostla, v nadcházející sezóně budeme startovat ve třech mládežnických soutěžích – U13 starší minižáci, U13 starší minižákyně a U12 mixy.

V druhé sezoně 2015/2016 bojovali za naši akademii v Oblastních přeborech tři týmy - U13 starší minižáci, kteří si ve své první sezoně mezi chlapci připsali cené dvě výhry až na konci soutěže a díky tomu skončili na předposledním míste OP. U13 starší minižákyně, které vybojovali skvělé třetí místo v OP a v neposlední řadě tým myxů U12, který získával během sezony cené zkušenosti a skončil na 5. místě OP.

Do své třetí sezony 2016/2017vyslala Basket Academy Louny do soutěží již čtyři týmy - starší žáky U15, starší žákyně U15, mladší minižáky U12 a mix nejmladších mini U11. Žáci hráli Nadregionální soutež, která je měla připravit na vrchol sezony v podobě kvalifikace o ligu U15, v nadregionální souteži žáci obsadili nakonec druhé místo, v kvalifikačním turnaji o ligu, jsme postoupili do 2. kola, ve kterém jsme nestačili na Sršně ze Sokola Písek. Žákyně U15 nastupovaly také v Nadregionální souteži, ve které dokázaly během sezony porazit všechny soupeřky kromě Litoměřic a připsali si konečné 3. místo. Starší minižáci posílení o tři hráče z Mostu vybojovali v Oblastním přeboru krásné 3. místo a nejmladší mini U11 sehráli během sezony několik turnajů, ve kterých náš tým nejmladších Tygříků především sbíral svoje první zápasové zkušenosti.

  • Ohodnotit tuto položku
    (9 hlasů)
  • Číst 3323 krát
Více z této kategorie: « Přípravka tygří smečky MUŽI »

Zanechat komentář

zpátky nahoru