Hala ZŠ Přemyslovců, 6.3.2019 18:30

57 : 94

(19:18, 4:31, 22:12, 12:33 )

Kadeti začali s přípravou na ligovou kvalifikaci

V dalším kole NRL U17 přivítali naši hráči v dohrávce rezervu ligového týmu BA Roudnice n/L, který na naší palubovku v rámci domluvy přijel v co nejlepším složení převážně s hráči ročníku 2002. Pro nás se jednalo o první ostrou prověrku na začátek našeho kvalifikačního cyklu, takže jsme vděční za to, že jsme měli možnost se porovnas se stašíma klukama, kteří již mají s celostátní ligou zkušenosti. To, že je soupeř nastaven na trošku jiný level se ukázalo hned na začátku utkání, kdy soupeř potrestal rychlým zakončením náš velice ospalý vstup do utkání a rychle se ujal vedění 4:14. Naši hráči však po oddechovém čase pochopili, že musí začít hrát s mnohem větším nasazením a bojovností, což přineslo své ovoce v podání konečného výsledku 1. čtvrtiny, kterou jsme vyhráli rozdílem jednoho bodu 19:18. Rozhodující část utkání přišla ve druhé čtvrtiny, kdy nám soupeř povolil pouhé 4 body a v útoku nám nadělil 31. V této části hry se na hřiště dostala naše lavička, která si udělala obrázek o tom, jak je třeba ještě přidat v tréninku. Do třetí čtvrtiny jsme opět vstoupili se základní sestavou, která na soupeře vlétla a celou tuto desetiminutovku ovládla rozdílem 22:12. V poslední čtvrtine jsme jíž opět nedokázali držet se soupeřem hlavně fyzické síly a prohráváme jí poměrem 12:33. "Za toto utkání jsem velice rád, protože jsme měli možnost si zahrát proti staršímu soupeři, která hraje celostátní ligu kadetů a i když je na předposledním místě, bylo vidět, že hráči Roudnice jsou nastaveni především na jiný rychlostní level. Pro nás se jedná o začátek ostré přípravy na kvalifikaci o celostátní ligu U17, která nás čeká na konci května 2019. Roudnice nám ukázala, v čem jsou naše největší rezervy a na čem musíme tyto dva měsíce hlavně zapracovat. Velkou radost mám hlavně z 1. a 3. čtvrtiny, kdy jsme byli hostům minimálně vyrovnaným soupeřem. Velkou pochvalu bych chtěl za výkon v utkání vyseknout pro Domína Kučeru, který osatním spoluhráčům ukázal, jak se má na hřišti bojovat! První ostrou prověrku před kvalifikací máme za sebou a teď nás čeká sobotní domácí utkání proti Boru a nedělní přímý souboj o první místo naší skupiny NRL na palubovce Děčína, kde věřím, že předvedeme minimálně tak dobrý výkon jako proti klukům z Roudnice." zhodnotil porážku svých svěřenců hlavní trenér kadetů U17 Martin Jakeš.