Basket Academy Louny

SPORTOVNÍ STŘEDISKO TALENTOVANÉ MLÁDEŽE

Tygři U15 v lize berou ze tří venkovních utkání jednu výhru

Tři venkovní ligová utkání během čtyř dnů čekala tým našich Tygrů U15. Jako první nastoupili Tygři v Klatovech, proti kterým jsme v prvním domácím utkání prohráli o propastných 50 bodů, což byla naše hlavní motivace, abychom dokázali, že rozdíl mezi oběma týmy není tak velký. Do utkání jsme vstoupili velice špatně a již v druhé minutě si musel brát trenér Jakeš první timeout, kde musel svým hráčům duzažně domluvit, protože začátek utkání vypadal stejně jako první domácí utkání. Od této chvíle jsme začali bojovat a rychle se vracet do obrany, což přineslo velké zlepšení a domácí najendou nevěděli, jak na nás mají hrát. Vedení jsme drželi ještě na konci třetí čtvrtiny, kdy se díky své totální nedisciplinovasti vyfauloval Ondřej Kocourek a náš tým se sesypal jako domeček z karet. Velké množství hloupých ztrát a množství jednoduchých košů nás připravilo o možnost bojovat v Klatovech o výhru až do konce utkání. V neděli jsme k dalšímu utkání zajížděli do Plzně, kde nás čekal soupeř, proti kterému jsme si v této sezoně doma připsali svou první ligovou výhru. Utkání v Plzni nám oproti sobotnímu v Klatovech vubec nevyšlo a hlavně díky obrovskému množství chyb a prohrané druhé čtvrtině 35:10!!! jsme v Plzni nemohli pomýšlet na vítezství a toto utkání prohráváme. Třetí utkání během čtyř dnů nás čekalo v Děčíně. Toto utkání sice vyhráváme, ale náš výkon byl opět velice špatný, především na utočné polovině hřiště. S Děčínem vyhráváme především díky velice špatnému zakončení domácích borců z podkošového uzemí. "Jediné utkání, s kterým jsem spokojený je proti Klatovům, kde jsme podali dobrý výkon a o výhru jsme se připravili především vlastní nekoncetrovaností. Další dvě utkání byla podobná, plná špatných rozhodnutí a zbytečných ztát, jen s tím rozdílem, že Plzni jsme po tragické druhé čtvrtině již neměli sílu na obrat. Teď nás čeká opět spousta práce na tréninku a příprava na další venkovní utkání v Jindřichově Hradci a Písku, kde budeme chtít odehrát co nejlepší zápasy!" zhodnotil tři venkovní utkání hlavní trenér Tygrů U15 Martin Jakeš.