Basket Academy Louny

SPORTOVNÍ STŘEDISKO TALENTOVANÉ MLÁDEŽE
Basket Academy Louny
www.balouny.cz     

Basket Academy Louny

O nás

„Chceme aby se kluci a holky u nás naučili soutěživosti, umění přijmout vítězství i porážky a hlavně respektovat jeden druhého!"

Basket Academy Louny je basketbalový klub, který byl založen v roce 2013 a navazuje na téměř dvacetiletou tradici basketbalového oddílu Sokola Louny, který působil v Lounech od září roku 1994 díky ing. Ladislav Polanovi a ing. Miroslavu Peterkovi.

Hlavní snahou a cílem Basket Academy Louny je vybudování sportovního basketbalového centra mládeže s propojením na základní školy, které bude schopné vytvořit odpovídající materiální a sociální podmínky pro rozvoj mladých talentů. Naším posláním je tedy především pohybová příprava dětí se zaměřením na rozvoj obratnosti, pohyblivosti, šikovnosti a také správný tělesný rozvoj dítěte.

V naší první mistrovské sezóně 2014/2015, kdy jsme nastupovali se smíšeným týmem mladších minižáků U12 v krajském přeboru, jsme vybojovali s více jak 30 dětmi z 28 zápasů vybojovali nečekaných, ale velice příjemných 8 výher. Jelikož je o basketbal velký zájem a naše členská základna se v této sezoně velice rozrostla, v nadcházející sezóně budeme startovat ve třech mládežnických soutěžích – U13 starší minižáci, U13 starší minižákyně a U12 mixy.

V druhé sezoně 2015/2016 bojovali za naši akademii v Oblastních přeborech tři týmy - U13 starší minižáci, kteří si ve své první sezoně mezi chlapci připsali cené dvě výhry až na konci soutěže a díky tomu skončili na předposledním míste OP. U13 starší minižákyně, které vybojovali skvělé třetí místo v OP a v neposlední řadě tým myxů U12, který získával během sezony cené zkušenosti a skončil na 5. místě OP.

Do své třetí sezony 2016/2017 vyslala Basket Academy Louny do soutěží již čtyři týmy - starší žáky U15, starší žákyně U15, mladší minižáky U12 a mix nejmladších mini U11. Žáci hráli Nadregionální soutež, která je měla připravit na vrchol sezony v podobě kvalifikace o ligu U15, v nadregionální souteži žáci obsadili nakonec druhé místo, v kvalifikačním turnaji o ligu, jsme postoupili do 2. kola, ve kterém jsme nestačili na Sršně ze Sokola Písek. Žákyně U15 nastupovaly také v Nadregionální souteži, ve které dokázaly během sezony porazit všechny soupeřky kromě Litoměřic a připsali si konečné 3. místo. Starší minižáci posílení o tři hráče z Mostu vybojovali v Oblastním přeboru krásné 3. místo a nejmladší mini U11 sehráli během sezony několik turnajů, ve kterých náš tým nejmladších Tygříků především sbíral svoje první zápasové zkušenosti.

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
Nábor Basket Academy Louny
ČBF
OKIM s. r. o.
Louny
MŠMT
AGRO ZZN
EU
Ústecký Kraj
Euroregion Krušnohoří
Agroslužby Polcar
Rehasport
Lounský Press
Koše Proti Drogám
Sokol Pražský Moštárna Louny Toner Office SKLZ Superbasket.cz

Počet návštěv: 45968
Posledních 30 dnů: 1120 | Posledních 7 dnů: 215 | Poslední den: 17

© 2020 Basket Academy Louny | Všechna práva vyhrazena | mj15@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne