BK Sokolov

73 : 89

(12:27, 13:23, 21:21, 27:18 )

Kadeti v Nadregionální lize stoprocentní

Předehrávku 5. kola Nadregionální ligy U17 obstarali naši Tygři na horké palubovce Sokolova, který v této souteži již více jak rok a půl neprohrál a to nehodlal porušit ani proti našim kadetům. Do utkání jsme vstoupili ve velice dobrém tempu a především díky výbornému rychlému přechodu po zisku míče jsme si do poločasu vytvořili pohodlný náskok 25:50. V druhém poločase došlo u někderých hráčů zřejmě k uspokojení a mylseli si, že i v druhém poločase to půjde samo, z čehož nás soupeř hodně rychle vyvedl a rychlým přechodem do útoku a hrou v podkošovém prostoru nám dělal velké problémy. I když se soupeř dokázal v druhém poločase vrátit až na rozdíl 10 bodů, tento zápas jsme si už dokázali pohlídat a v Sokolově vyhráváme nakonec rozdílem 16 bodů. "Na utkání do Sokolova s kvalitním soupeřem jsme se všichni moc tešili, což dokazuje náš první poločas, který byl vůbec nejlepším poločasem v této sezoně. Kluci dobře bránili a výborně vybíhali do rychlého protiútoku, což nám zajistilo velké množství jednoduchých košů. Druhý poločas už tak dobrý nebyl, především díky velkému množství individuálních chyb a nekoncetrovanosti v obraně. Kluci ale za tento zápas zaslouží pochvalu. Věřím, že tento zápas nám ukázal, že když budeme na tréninku dál poctivě pracovat, bude to jednou hodně dobré"  zhodotil pátou výhru v Nadregionální lize hlavní trenér kadetů U17 Martin Jakeš.

Hodnocení utkání pohledem BK Sokolov:

Po starších žácích se na domácí palubovce představili kadeti, kteří předehrávali utkání proti Tygrům z Loun. Toto utkání bylo zajímavé tím, že se v něm utkali dva doposud neporažený týmy a bojovalo se tak o čelo nadregionální ligy skupiny B. Domácí však do utkání nevstoupili dobře, když si nechali odskočit houževnatého soupeře brzo na dvouciferný rozdíl. Domácí měli především problém se soupeřovo rychlým protiútokem, když se v prvních dvou čtvrtinách nebyli schopní včas vracet. To mělo za následek vysoké poločasové vedení soupeře a značně rozhněvaného kouče Šnobla. Ten v poločasové přestávce vytknul svým svěřencům především zmíněný návrat na obrannou polovinu a vytyčil jednoznačný cíl pro druhý poločas utkání, čímž bylo vyhrát druhou část hry bez ohledu na konečný výsledek. Po změně stran tak sokolovští hráli ve zcela jiném světle, když zahájili svou stíhací jízdu. V této části zlepšili návrat do obrany a na útočné polovině zjednodušili hru, když se začali prosazovat pivoti Jakub Krpenský s kapitánem Janem Paceltem. Domácí se přes zlepšený herní projev ve druhém poločasu nebyli schopni se soupeři přiblížit na méně jak deset bodů a veliké manko z první půle tak rozhodlo o vítězi pohledného pondělního utkání. Soupeř z Loun si určitě výhru zasloužil a je na hráčích vidět pozitivní herní progres. Domácí hráči tak zaslouží pochvalu pouze za druhý poločas a z prvního by si měli vzít veliké ponaučení, aby je to zase nestálo další utkání. Sokolovští kadeti tak přišli nejen o první místo v této sezóně, ale i rok a půl starou neporazitelnost v této soutěži. Každá série vítězství jednou končí a je opět na čase zahájit sérii novou